Eintracht z Frankurtu zwyciężył Ligę Europy ogrywając podczas finałowego spotkania Rangers FC!

Należy pamiętać o tym, że zmagania Ligi Europejskiej w tym sezonie były niesamowicie emocjonujące. Dostaliśmy możliwość oglądać naprawdę mnóstwo ciekawych spotkań i bardzo ciężko było przewidzieć faworyta do zwycięstwa. Gigantyczną niespodzianką z pewnością było to, że w pucharowej fazie rozgrywek Europa League rywalizowała FC Barcelona, która została wyeliminowana z Ligi Mistrzów. Gracze Barcy mieli trudny start sezonu 2021/2022, jednakże w rundzie wiosennej wyglądali o niebo lepiej. Sporo dziennikarzy sportowych twierdziło, że właśnie Barca jest głównym pretendentem do wygranej w Lidze Europy. Kiedy do Hiszpanii przyleciał Eintracht z Frankfurtu Wszystko uległo zmianie. Gracze z Hiszpanii ponieśli porażkę z Eintrachtem 2:3 i byli naprawdę zaskoczeni. I od tej chwili rozpoczęła się doskonała dyspozycja zawodników Eintrachtu.

Ekipa z Frankfurtu zdołała awansować do finału zmagań w Ligi Europy, gdzie drużyna Rangers FC była ich rywalem. W trakcie tej edycji Ligi Europejskiej szkocka drużyna też spisywała się wybitnie i z pewnością to był znakomity przeciwnik dla niemieckiego klubu. Naprawdę sporo futbolowych sympatyków przyjechało na pojedynek finałowy Europa League, który miał miejsce w Sewilli. Na stadionie właśnie z tego powodu mieliśmy okazję obserwować prawdziwe ucztę piłkarską. To starcie było naprawdę równe i trzeba pamiętać o tym. Jednak zawodnicy Rangers FC z Glasgow o wiele lepiej w nie weszli i objęli prowadzenie 1 do 0. Jednak zawodnicy Eintrachtu nie planowali rezygnować i po paru minutach odpowiedzieli golem wyrównującym. Do ostatnich minut finałowego starcia nie nie zobaczyliśmy już goli, i z tego powodu sędzia zarządził dodatkowe trzydzieści minut gry. O zwycięzcy Ligi Europy miały rozstrzygnąć karne, ponieważ podczas dogrywki też nie padła decydująca bramka. Niemiecki Eintracht okazał się skuteczniejszą ekipą w trakcie karnych i zwyciężył wynikiem 3:2. Dla sporego grona sympatyków zespołu z Niemiec była to bez większych wątpliwości fenomenalna sytuacja.