Juventus FC uratował remis z Rzymianami

Bramkarz naszej kadry musiał aż dwa razy do wyjęcia piłki z bramki. Zespół naszego bramkarza bardzo długo goniła wynik. W ekipie mistrza kraju występuje jednak Cristiano Ronaldo, który umie zmotywować klub do walki. Ostatecznie zespół z Turynu dała radę doprowadzić do remisu. Pojedynek dwóch mocnych drużyn skończył się wynikiem 2:2. Drużyna gości przez 30 minut radził sobie w dziesięciu. Czerwoną kartkę otrzymał pomocnik Adrien Rabiot.

Fani Juventusu FC po spotkaniu z Sampdorią wierzyli w to, że styl ich zawodników poprawił się. Gracze Juventusu pokazali się zdecydowanie lepiej niż w zeszłym sezonie ligi włoskiej. Pojedynek z Romą był jednak bardzo wyrównany. Piłkarze z Rzymu nie zamierzali oddać punktów graczom Starej Damy. W rezultacie spotkanie skończyło się remisowym wynikiem. Obie drużyny są z pewnością usatysfakcjonowane z tego wyniku.

Sporo goli w pojedynku.

Wojtek Szczęsny zaczął to spotkanie w pierwszym składzie. Warto podkreślić, że bramkarz Starej Damy był kiedyś graczem zespołu z Rzymu. W niedzielni wieczór polski bramkarz pokazał się z bardzo solidnej strony. W kilku akcjach zaprezentował kibicom fenomenalne parady. Ronaldo też grał efektownie. Po 30. minutach nasz golkiper był zmuszony wyciągnąć piłkę z bramki. W tej sytuacji sędzia zdecydował się zarządzić rzut karny dla drużyny Romy.

Do karnego zdecydował się podejść Jordan Vertout. Pomocnik klubu z Rzymu wykonał celny strzał. Wojtek Szczęsny był naprawdę blisko obronienia tego strzału. Jednak i tak wpadła do siatki. Juventus Turyn musiał odrabiać starty. Przed końcówką pierwszej połowy spotkania sympatycy mieli okazję oglądać jeszcze dwa skuteczne strzały. Najpierw trafienie zanotował Ronaldo. Portugalczyk otrzymał okazję na trafienie bramki z karnego. Sędzia tego pojedynku podyktował jedenastkę po dotknięciu ręką Pellegriniego Lorenzo.

Ronaldo nie zawahał się i wpakował futbolówkę do siatki. Piłkarz broniący bramki rzymskiego zespołu był w tej akcji bez szans na dobrą obronę. Strzał Ronaldo był bardzo dokładny. Juventus niezbyt długo radował się z wyniku remisowego. Chwilę po wyrównaniu gracze Rzymian przeprowadzili naprawdę niebezpieczną sytuację. Piłkę do bramki chronionej przez naszego golkipera wstrzelił Veretout. Należy przyznać, że był to niesamowicie pasjonujący mecz. Zawodnicy Juventusu Turyn byli zmotywowani, aby doprowadzić do remisu.