Nadchodzą wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych

Nadchodzą wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych

W roku bieżącym Ameryka zagłosuje na kolejnego przedstawiciela kraju. W tej chwili ten urząd wypełnia Donald Trump i jak najbardziej zabiega on o reelekcję. Mimo to inni kandydaci nie śpią i na kilkadziesiąt dni przed głosowaniem jest możliwość zapoznać się z opiniami publicznymi. W jaki sposób się prezentuje sytuacja w tej chwili? Szanse którego kandydata mogą być największe? W porównaniu z 2016 rokiem, największy konkurent obecnego prezydenta ma zdecydowanie lepsze wyniki.

Joe Biden, przedstawiciel frakcji demokratycznej, prezentuje ponad 7% wyższość nad obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Aczkolwiek wyborczy komitet Donalda Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, żeby bieżące sondy oddawały przyszły wynik głosowania. Ostatnio sytuacja prezentowała się naprawdę podobnie - Hillary Clinton w zeszłym głosowaniu także wyszła na prowadzenie, ale ta wyższość nie wydawała się tak duża. Było to zaledwie 2,3%. Niezależnie od tego, iż była sekretarz stanu miała wyższość i uzyskała większą liczbę głosów, wziąwszy pod uwagę całe USA, została pokonana w starciu z Trumpem.

Interesujące jest to, iż w Ameryce nie przesądza o wygranej liczba indywidualnych głosów. Przesądzający się okazuje głos elektorów - w każdym stanie jest określona ich liczba i jest uzależniona ona od populacji w danym stanie. Pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona - konkuruje ze sobą przede wszystkim.

stanach sondaże różnią się między sobą. Gdzieniegdzie przoduje Trump, innym razem rywal Trumpa. Sytuacja więc okazuje się nie być przewidywalna. Wiele zdecydowanie będzie zależeć od panujących nastrojów w wybranym miejscu - zdarzyć się może, że ludzie mają przede wszystkim republikańskie podejście, a czasem okazują się to podejście typowo demokratyczne. Jednak nawet w miejscach typowo o poglądach republikańskich w ostatnich latach miały miejsce wielkie zmiany. Dużo dzięki nowym mieszkańcom, którzy przedstawiają stosunkowo liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na mieszkania w niskich cenach. Podobne głosy mogą mieć duży wpływ na wybór następną głowę kraju.

A jakim sposobem się odbędzie głosowanie podczas trwania koronawirusa? Z powodu pandemii głosowanie zostanie wydłużone, albowiem zaczną się dokładnie niedługo. Zdecydowana liczba obywateli się zdecydowała głosować metodą korespondencyjną.

Wystarczy więc poczekać na rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę zeszłe wybory, nic nie jest pewne a sugerowanie się badaniami się może okazać niewłaściwe.