O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze ukraińska drużyna narodowa stoczy bój z narodową kadrą Walii!

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze ukraińska drużyna narodowa stoczy bój z narodową kadrą Walii!

W poprzednim tygodniu sympatycy piłki nożnej ze Starego Kontynentu z zaciekawieniem oczekiwali na mecz zespołu Ukraińskiego ze szkocką reprezentacją. Jeszcze jakiś czas temu to byłoby całkowicie zwyczajne spotkanie, jednak okoliczności znacząco się zmieniły. To starcie na samym początku miało być rozegrane 3 miesiące temu, ale kłopotem była agresja armii rosyjskiej na granicę Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy poprosiła o przełożenie spotkania, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska. Przesunięty termin został ustalony na czerwiec i obydwie reprezentacje były gotowe do pojedynku. Bez cienia wątpliwości niesamowicie ciężko było określić faworyta do wygranej w tym barażowym meczu. Do tego barażowego starcia gracze narodowej drużyny Ukrainy przystąpili z gigantyczną determinacją, aby pokazać światu, iż są zjednoczeni i przygotowani do rywalizacji na murawie.

Natomiast szkocka kadra narodowa to spotkanie chciała potraktować jak wszystkie inne. Szkoleniowiec od początku krzyczał swoim piłkarzom, że powinni być skoncentrowani i nie mogą popełniać błędów. Narodowa reprezentacja Ukrainy jest znana z tego, że potrafi kreować szybkie kontrataki, które z reguły oznaczają gola. Trzeba mieć świadomość faktu, że to spotkanie było naprawdę niezwykle emocjonujące. Ukraińscy piłkarze byli jednak tego wieczoru o wiele lepiej przygotowani od swoich rywali. W trzydziestej trzeciej minucie dali radę zdobyć pierwszą bramkę, kiedy do siatki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Pierwsza część pojedynku barażowego była pokazem doskonałej gry ukraińskich piłkarzy, którzy skutecznie studzili akcje ofensywne narodowego zespołu Szkocji. Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 1 do 0 dla narodowej drużyny Ukrainy. Aż trzy bramki mieliśmy okazję obserwować w trakcie drugiej odsłony spotkania. Dwukrotnie do bramki trafiali piłkarze narodowego zespołu Ukrainy i raz szkoccy reprezentanci. Finalnie starcie zakończyło się wynikiem trzy do jednego na korzyść Ukrainy. Narodowa drużyna Ukrainy dzięki zwycięstwu w dalszym ciągu ma szansę dostać się na mundial, który będzie się odbywać w Katarze.