Barcelona ogrywa Real z Madrytu i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Bez cienia wątpliwości w ostatnich sezonach formuła rozgrywania starcia o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła. Futbolowi sympatycy z Hiszpanii mogą czuć pewnego rodzaju zawód, gdyż spotkania o Superpuchar Hiszpanii przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji o to trofeum bój toczą w tej chwili 4 kluby, a zwycięzcy półfinałowych par spotykają się ze sobą w pojedynku finałowym. W obecnym sezonie przeciw sobie w finałowym pojedynku stanęły drużyny Barcy i Realu. Piłkarscy kibice ze Starego Kontynentu mogli być więc zadowoleni, gdyż to oznaczało pierwsze Gran Derbi w meczu o Superpuchar Hiszpanii od lat. Trzeba również mieć na uwadze fakt, iż w pierwszym zespole zespołu Dumy Katalonii występuje kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej, czyli Lewandowski.

Nasz piłkarz stanął więc przed szansą na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcy. Przed tym starciem mnóstwo ekspertów dziennikarskich podkreślało, że głównym faworytem do wygranej jest madrycki Real. Panujący w tej chwili mistrz ligi hiszpańskiej oraz triumfator ubiegłorocznej edycji Pucharu Mistrzów to dosłownie maszyna do wygrywania finałowych meczów, dlatego gigantycznym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich zwycięstwo. Sporą przewagę od początku finałowego starcia miała ekipa FC Barcelony. Gracze niesamowicie czytali się na boisku i z powodzeniem przygotowywali następne ataki w okolicach pola karnego przeciwnika. Pierwszy gol w tym meczu strzelony został przez zawodników Barcelony, a jej strzelcem był Gavi, który sfinalizował doskonałe podanie od Lewandowskiego. Przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan polskiej piłkarskiej reprezentacji, któremu wybitnym dograniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0 dla FC Barcelony, a zawodnicy Realu z Madrytu wyglądali bardzo źle na tle przeciwnika. Wygląd gry w II części nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barca zdobyła trzeciego gola. Real zdobył jedną bramkę w dodatkowym czasie gry, a strzelcem był Benzema. Finalnie pojedynek skończył się rezultatem 3:1 dla Barcy, która w ten sposób zdobyła Superpuchar Hiszpanii.