Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Niedawno, bo 7.03 o 20:00 dokonał się wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z głównych tematów wśród różnorodnych tabloidów. To był pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wypisaniu się pary z królewskiej rodziny a także wyprowadzce do USA. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Oprah Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, według zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w rodzinie królewskiej są właściwie po stronie Elżbiety II a także pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Jednak nie można zaprzeczyć, że poparcie jest niezrównanie zróżnicowane, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie podkreślają, iż jeśli Meghan i Harry zapragnęliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili bezwarunkowo swoją możliwość. Ponadto z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła również sprawę samobójczych myśli Meghan a także tego, iż książe nie widział wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się zbieraniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili czwórkę ekspertów analizujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed emisją. Eksperci, w tym dawny sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, sugerując tym samym Oprah Winfrey brak profesjonalizmu a z kolei Markle wykorzystywanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Winfrey z Harrym oraz księżną Meghan pokazany został w w TVN24 wieczorem. Co istotne, wywiad ten obserwowało średnio szacunkowo 1mln odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy wiceliderem na rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Równocześnie mówi się, iż wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Mając na względzie niesłychane szczegóły książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już wielokrotnie. Niewątpliwie trzeba przyznać, że temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne często omawiany.